Clubul Roman de Kendo
Presa
Emisiuni TV
Articole
Parteneri
Doneaza 2%

REGULAMENT SELECTIE LOT NATIONAL KICK BOX 

  1. Un sportiv poate participa la 2 probe de tatami sau la 1 proba de ring.
  2. Categoriile de varsta si de greutate se respecta in conformitate cu regulamentul WAKO  (http://www.wakoweb.com/en/page/download-the-wako-rules-and-regulations/f4fd3fbd-938b-4bbe-bebe-48fdf157a02b).
  3. Selectia sportivilor se face in urma rezultatelor obtinute la campionatele organizate de Departamentul All Styles FRAMC si la competitiile internationale sub egida WAKO.
  4. Prioritate au medaliatii la campionatele mondiale si europene din anul anterior. 
  5. Punctajele obtinute in urma rezultatelor la competitiile interne (All Styles, FRAMC) va fi urmatorul :

-          Campionat National:

Loc I – 10 puncte

Loc II – 6 puncte

Loc III – 3 puncte

-          Cupa Romaniei:

Loc I – 5 puncte

Loc II – 3 puncte

Loc III – 1 punct

-          Cupa All Styles:

Loc I – 5 puncte

Loc II – 3 puncte

Loc III – 1 punct

  1. Atunci cand 2 sportivi acumuleaza acelasi punctaj in cadrul unei categorii, prioritate are:

-  Victoria din meciul dintre cei doi sportivi, in competitiile din anul curent.

-  Daca au un numar egal de victorii intre ei, sau daca nu s-au intalnit in competitii, se va face un meci de departajare.

  1. Daca organizatorii competitiilor europene si mondiale permit participarea a doi sportivi pe categorie dintr-o tara, vor merge primii 2 sportivi pe categorie.
  2. Datorita fondurilor limitate alocate participarii la competitiile europene si mondiale, se stabilesc urmatoarele prioritati, in ordine descrescatoare:
  1. sportivii cu rezultate la campionatele mondiale (juniori, seniori)
  2. sportivii cu rezultate la campionatele europene (juniori, seniori)
  3. sportivii cu punctaj maxim la competitiile interne
  1. Ceilalti sportivi vor necesita fonduri proprii sau sponsorizari.

 

LOT LARGIT KICK BOX 2013

Categorii WAKO 

SEMI – CONTACT 

 

  1. 10 – 11 – 12 ani
  • -42 kg

      Boboc Georgian 02.05.2001 – Tsunami Buc – locul 3 CN – 39kg (ctg -47kg)

  • -47 kg

      Dinu Andrei 30.11.2000 – Takayama – locul 2 CN – 45 kg(ctg -47kg)  

  1. 13 – 14 – 15 ani
  • -42kg

      Toma Sorin 27.05.1998 – Tsunami – loc 1 CN – 41 kg (10-12 ani -47kg)

  • -57kg

      Radulescu Stefan 19.06.1998 – CRK – loc II CN – 55kg (14-16 ani – 69kg)

  • -63kg

      Mitu Constantin 24.10.1997 – Tsunami – loc I CN – 59kg (14-16 ani – 69kg)

      Tene Mihai 23.04.1998 – Kami – loc III CN – 58 kg(14-16 ani – 69 kg) 

  1. Seniori
  • -69kg

      Stefan Andrei – UNEFS – loc II CN – 69kg (-84kg)

  • -74kg

       Ivanov Mihai – UNEFS – loc I CN – 74kg (-84 kg)

  • -84kg

       Deliu Robert – UNEFS – loc I CN – 84kg (-89kg)

       Miron Alexandru – UNEFS – loc II CN – 84 kg (-89kg)

 

LIGHT – CONTACT

 1.      13 – 14 – 15 ani, -42kg

Paraschiv Antonio 08.06.1999 – CS KO GYM Ploesti – loc I CN – 42kg (12-14ani, -42kg)

?Memet Mergean – CS Thai Chi Do Riu – loc II CN – 37kg (12-14ani,  -42kg)

 2.      13 – 14 – 15 ani, -47kg

Gangu Dorin 24.06.1999 – CS Kami – loc I CN – 45kg (12-14ani, -47kg)

 3.      13 – 14 – 15 ani, -52kg

Galuseanu Liviu 28.10.1999 – CS Tsunami – loc I CN – 52kg (12-14ani, -57kg)

 4.      13 – 14 – 15 ani, -57kg

Radulescu Stefan 19.06.1998 – CRK – loc I CN – 55kg (14-16ani, -57kg)

?Nicolae Denis – CS Thai Chi Do Ryu – loc III CN – 57kg (14-16 ani, -57kg)

 5.      13 – 14 – 15 ani, -69kg

Stefan Ricardo 22.09.1997 – SC C.Sora – loc II CN – 69kg (16-18ani, -79kg)

 6.      13 – 14 – 15 ani, +69kg

Dogaru Alexandru 04.10.1999 – CS Tsunami – loc I CN – 83kg (12-14ani, +63kg ) - superfight

 7.      Fete 13 – 14 – 15 ani, -46kg

Niculae Andreea 03.08.2000 – CS Kami Bucuresti – loc II CN – 43kg (12-14ani, -50kg)

 8.      Fete 13 – 14 – 15 ani, -50kg

?Tudosa Cosmina – CS Thai Chi Do Ryu – loc I CN – 49kg (12-14ani, -50kg)

Baciu Iustina 04.08.2000 – CS Ambitia – loc III CN – 49kg (12-14ani, -50kg)

 9.      16 – 17 – 18 ani, -57kg

Tarce Gabriel 25.06.1997 – CS Sei Budokai Gaesti – loc I CN – 50kg(14-16ani, -52kg)

Branzei Bogdan 01.08.1997– CS Thai Chi Do Riu – loc II CN – 57kg (14-16ani -57kg)

 10.  16 – 17 – 18 ani, -63kg

Bucur Dragos 11.11.1996 – CS Takayama – loc III – 64kg (16-18ani -69kg)

 11.  16 – 17 – 18 ani, -69kg

Munteanu Bogdan 14.08.1996 – SCM Bacau – loc I CN – 69kg (16-18ani, -69kg)

Chivu Ionut 21.10.1994 – CS Takayama – loc I CN – 69kg (16-18ani, -69kg)

Chirea Alin – CRK – Loc III CM 2012 – 63kg  (16-18ani, -63kg)

Chirea Valentin – CRK – loc III CE 2011 – 67kg (13-15ani, -69kg)

 12.  16 – 17 – 18 ani, -74kg

Saru Ionut 06.05.1997 – SC C.Sora – loc III CN – 74kg (16-18ani, -79kg)

 13.  16 – 17 – 18 ani, -79kg

Rusu Florin 22.12.1996 – SCM Bacau – loc I CN – 79kg (16-18ani -79kg)

 14.  Seniori, -63kg

Chiriac Tiberiu – SCM Bacau – loc I CN – 63kg (-63kg)

Duta Razvan – CS Sei Budokai Gaesti – loc II CN – 63kg (-63kg)

Saran Iulian – SCM Bacau – loc III CN – 63kg (-63kg)

 15.  Seniori, -69kg

Neacsu Andrei – SC C.Sora – loc I CN – 69kg (-69kg)

Musat Sorin – UNEFS – loc II CN – 69kg (-69kg)

Stefan Andrei – UNEFS – loc III CN – 69kg (-69kg)

 16.  Seniori, -74kg

Ivanof Mihai – UNEFS – loc I CN – 74kg (-74kg)

Nedelcu Viorel – CS Tsunami – loc II CN – 74kg (-74kg)

Baietel Matei – UNEFS – loc III CN – 74kg (-74kg)

 17.  Seniori, -84kg

Deliu Robert – UNEFS – loc I CN – 84kg (84kg)

Jitaru Lucian – SCM Bacau – loc II CN – 84 kg (-84kg)

Petrican Liviu – CS Takayama  - loc III CN – 81kg (-84kg)

 18.  Seniori, -89kg

Ungureanu Jane – CS C. Sora – loc I CN – 89kg (-89kg)

 

KICK-LIGHT 

  1. -52kg, 13 – 14 – 15 ani:

Jabbary Hadi 16.12.1997 – CRK – L II CN - 52 kg (14-16ani, -52kg) 

  1. -57kg, 13-14-15 ani:

?Nicolae Denis – Thai Chi Do Riu – L I CN supefight  - 57 kg (14-16ani, -57kg)

  1. -63kg, 13-14-15 ani:

?Stefan Cosmin – CS Thai Chi Do Riu – L I CN – 60kg (14-16ani, -60kg)

Mitu Constantin Th Cristian 24.10.1997– Tsunami – L II CN – 59kg (14-16ani, -60kg)

Ghita Lucian 25.09.1997 – CS Pretorians Team – L III CN – 63 kg (14-16, -69kg) 

  1. -69kg, 13 – 14 – 15 ani:

Spiridon Florin – Thai Chi Do Riu – L II CN – 69kg (14-16ani, -69kg)

  1. Fete -55kg, 13-14-15 ani:

Zinca Eva 07.07.2000 – Ambitia Madalin – loc II CN – 52kg (14-16ani, -55kg)

Tudose Gabriela 02.01.1999 – CS Kami Bucuresti – loc III CN – 52kg (14-16ani, -55kg)

  1. Fete -60kg, 13 – 14 – 15 ani

Bursuc Francesca 15.11.1999 – CS Kami Bucuresti – loc I CN – 56kg (14-16ani, -55kg)

  1. -57kg, 16-18 ani:

Tarce Gabriel 25.06.1997 – CS Sei Budokai Gaesti - L I CN - 50kg (14-16ani, -52kg )

Alexie Catalin 29.02.1997 – CS Ambitia Madalin - L III CN - 47kg (14-16ani, -52kg)

?Gherghes George – CS Scorpions Iasi – L I CN - 55kg (16-18ani, -57kg)

Musat Valentin 05.09.1995 – CS Vulturii Buzau - L III CN - 53,5kg (16-18ani, -57kg) 

  1. -63kg, 16-18 ani:

Chirea Alin 05.08.1995 - CRK – Loc I CM,  L I CN - 63kg (16-18ani, -63kg)

?Ionita Stefan 17ani – CS Scorpions Iasi - L II CN - 60kg (16-18ani, -57kg)

Barbalau Dan 23.04.1996 - CS Kami Bucuresti - L II CN - 61kg (16-18ani, -63kg)

Tudose Robert 18.12.1994 - CS Kami Bucuresti - L II CN - 63kg (seniori, -63kg)

Mihaila Matei 08.10.1994 – CS Pretorians Team - L III CN - 63kg (seniori, -63kg)

  1. -69kg, 16-18ani:

Chirea Valentin 31.03.1997 - CRK – Loc I CM, L I CN - 69kg (16-18ani, -69kg)

Chelariu Eduard 06.03.1997 – CS Thai Chi Do Ryu – L I CN - 67kg (14-16ani, -69kg)

?Spiridon Florin – Cs Thai Chi Do Ryu – L II CN – 69kg (14-16ani, -69kg)

Timisica Gabriel 06.12.1995 – CS Pretorians Team - L III CN - 65kg (16-18ani, -69kg)

  1. -74kg, 16-18 ani:

Ionescu Mihail 08.08.1997 - CRK - L I CN – 74kg (16-18ani, -74kg)

?Mustafa Ozel  - Thai Chi Do Riu - L II CN - 74kg (16-18ani, -74kg)

Ionescu Nicolae 28.06.1995 – CS Pretorians Team - L III CN - 73kg (16-18ani, -74kg)

  1. -79kg, 16-18 ani:

Teodorescu Mihai 07.11.1995 – CS Pretorians Team – L I CN – 75kg (16-18ani, -79kg)

Amaritei Lucian 28.05.1996  – CS Juniori Radauti – L II CN – 79 kg (16-18ani, -79kg)

Boanca Adrian 18.01.1996 – CS Pretorians Team – L III CN – 79kg (16-18ani, -79kg) 

  1. -84kg, 16-18 ani:

Lupu Cosmin 02.05.1995 – CS Juniori Radauti – L I CN – superfight  - 83kg (16-18ani, -84kg)

  1. Fete -55kg, 16-18ani:

Georgescu Delia 22.07.1997 – CS Kami Bucuresti – loc II CN – 51kg (open, -60kg)

  1. -63kg, seniori:

Duta Razvan 28.09.1993 – CS Sei Budokai Gaesti - L I CN - 63kg (seniori, -63kg)

Saran Iulian 01.08.1994 - CSM Bacau - L III CN - 63kg (16-18ani, -63kg)

  1. -69kg, seniori:

Neacsu Andrei – CS C.Sora - L I CN - 69kg (seniori, -69kg)

Serban Alexandru – CS Thai Chi Do Ryu - L II CN - 69kg (seniori, -69kg)

Chivu Ionut 21.10.1994 – CS Kick-Boxing Takayama - L II CN - 69kg (16-18ani, -69kg)

Musat Sorin – UNEFS – loc III CN – 69kg (seniori, -69kg)

  1. -74kg, seniori:

Ivanof Mihai - UNEFS - L I CN - 74kg (seniori, -74kg)

Dumitru Eugen - CS C.Sora - L II CN - 74kg (seniori, -74kg)

Nedelcu Viorel - CS Tsunami - L III CN - 74kg (seniori, -74kg)

  1. -79kg, seniori:

Anghel Marian – CS Hontai - L I CN - 79kg (seniori, -79kg)

Moldoveanu Daniel - CRK - L II CN - 79kg (seniori, -79kg)

Bita Cristian  - CS Hontai  - L III CN - 79kg (seniori, -79kg)

  1. -84kg, seniori:

Sandur Ionut – CS Thai Chi Do Ryu - L I CN - 84kg (seniori, -84kg)

Jitaru Lucian  - SCM Bacau – L II CN -  84kg (seniori, -84kg)

Ianculescu Marius - CS Shinto Wado – L III CN - 84kg (seniori, -84kg)

  1. -89kg, seniori:

Vodea Eugen - CRK – L I CN  (seniori, -89kg)

Nistor George – CS Pretorians – L II CN (seniori, -89kg)

Ungureanu Jane – CS C Sora – L III CN  (seniori, -89kg)

Lazar Daniel – UNEFS – L III CN (seniori, -89kg) 

  1. +94kg, Seniori

Gradinaru Adrian  - CS C. Sora – L I CN (seniori, +94kg)

  1. Fete -55kg, senioare:

Fulga Maria - CRK – L I CN - 55kg (open, -60kg)

 

 

 

 

 


Copyright 2012 www.clubulromandekendo.ro - 073.050.5877 sau 074.012.0760